FAQ

Czyli odpowiedzi na często zadawane pytania

Jakie są limity formatu?

Wysokość wydruku: do 2,7 m z możliwością rozbudowy
Szerokość: nieograniczona
Marginesy: lewy/prawy/góra/dół: 20/35/35/45 cm.

Jak działa wallsprinter?

Drukowanie pionowe wykorzystującymi kolory CMYK +W (Cyan, Magenta, Yellow, Black , White). Urządzenie posiada automatykę dzięki której samo się porusz na kołach lub na specjalnej szynie wzdłuż ściany.

Na jakich powierzchniach można drukować?

Używamy bardzo odpornego na światło UV tuszu podobnego do tworzywa sztucznego, który utwardza się natychmiast pod zintegrowaną lampą utwardzającą UV. Wydruk jest możliwy na każdym rodzaju podłoża. Tak więc gips, tapeta, drewno, cegła, farba, kamień, plastik, szkło, płytki ceramiczne i wiele innych. Rodzaj podłoża nie stanowi dla drukarki przeszkód.

Jaka jest rozdzielczość wydruku?

W zależności od obrazu drukujemy w 720 * 1080 dpi, 720 * 1440 dpi, 720 * 2880 dpi
Pozwala to na uzyskanie oszałamiających, niedostępnych dotąd efektów. Realistyczne odwzorowanie kolorów i szczegółów to atuty drukarki pionowej 3D firmy HKHR ChineseWallpen.

Jakie formaty można wydrukować?

Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia i umiejętności graficzne. Możesz wydrukować dowolne zdjęcie z własnej kolekcji bądź skorzystać z milionów zdjęć dostępnych w serwisach takich jak AdobeStock, Gettyimages,Flickr, iStock itd. Można przetworzyć i wydrukować dowolny obraz graficzny, szkic obrazu, bez względu na to, czy jest to raster czy wektor. Pliki takie jak JPG, BMP, TIFF, PDF, AI, PSD, CDR itp. są w porządku. Do przygotowania obrazów należy użyć oprogramowania graficznego, takiego jak Photoshop lub skorzystać kreatorów online.

Jak długo trawa wydrukowanie obrazu?

Przygotowanie drukarki odbywa się przed wizytą u klienta. Na miejscu, przed rozpoczęciem drukowania, konfigurujemy i ustawiamy sprzęt. W zależności od dokładności drukowania, prędkość drukowania drukarki ściennej jest również inna. Im wyższa precyzja, tym wolniejsza prędkość drukowania. Czas wydruku może potrwać od 30 min do kilku godzin. Wszystko zależy od wielkości grafiki.

Jaki atrament jest używany?

Wodoodporny, odporny na zarysowania i chemikalia, zmywalny atrament UV podobny do tworzywa sztucznego, który w 95% utwardza się od razu po nałożeniu pod zintegrowaną lampą utwardzającą UV. Całkowite utwardzanie jest znacznie szybsze niż w przypadku tradycyjnych farb rozpuszczalnikowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych farb drukarskich, nie ma związanych z nimi oparów ani rozpuszczalników. Atrament zachowuje swoją jakość przez 4 do 6 lat i 8 lub więcej lat w pomieszczeniach.

Dlaczego druk na ścianie, a nie fototapeta czy ręczne malowidła?

To proste. W przypadku fototapety całą żmudną pracę (klejenie, usuwanie tapety, przygotowanie ścian) musisz wykonać sam. Zamawiając druk u nas, możesz się zrelaksować a my zrobimy resztę wielokrotnie szybciej niż artysta malarz i o wiele dokładniej.

Jak można usunąć nadruk?

Usunięcie nadruku jest banalnie proste. Wystarczy nanieść dwie warstwy zwykłej farby. Nie ma konieczności szlifowania ścian jak to miało miejsce w przypadku ręcznych malowideł, ani żmudnej i czasochłonnej pracy związanej z koniecznością usuwania tapet.

Jakie są wymagania do wykonania nadruku?

Drukowanie odbywa się na ścianach w jaśniejszym kolorze niż obraz. Nasza drukarka umożliwia drukowanie także na innych kolorach tła. Zalecane jest, aby druk był wykonywany na nowej ścianie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie i możemy tworzyć wydruki również na starszych powierzchniach. W tym przypadku ważne, aby ściana była wolna od farb, tapety, zarysowań, dziur i wilgoci.

Pokoloruj swoje ściany
i dodaj im odrobinę życia!

Drukarka jest wyjątkowo cicha i czysta. Drukuje nawet najmniejsze szczegóły w doskonałej jakości.

Dołącz do nas na Instagramie